Muhteşem Yüzyıl BDP'yi nasıl kızdırdı?

  • Ana Sayfa
  • Muhteşem Yüzyıl BDP'yi nasıl kızdırdı?
Muhteşem Yüzyıl BDP'yi nasıl kızdırdı?
Hareme ait sahneleri yüzünden eleştiri bombardımanına tutulan dizi şimdi de sansür iddiası ile sarsıldı.Abone olBarış ve Demokrasi Partisi (BDP), Show TV'de yayınlanan Muhteşem Yüzyıl dizisinde Kanuni Sultan Süleyman'ın bir mektubunda kullandığı "Kürdistan" ifadesinin sansür edildiğini ileri sürdü. B medikal seo DP Hakkari Milletvekili Hamit Geylani olayı Meclis'e taşıyacaklarını belirtti.

Hareme ait sahneleri yüzünden eleştiri bombardımanına tutulan dizi şimdi de sansür iddiası ile sarsıldı. Geylani, dizide Kanuni'nin yaklaşık 500 yıl önce kullandığı "Kürdistan" ifadesinin sansür edilmesini yadırgamadığını belirtti.

MECLİS GÜNDEMİNE TAŞINACAK

Merkezi Kuzey Irak’ta bulunan AKnews’e konuşan Geylani, Türkiye’de mevcut sistemin kendisini Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılapları üzerine kurguladığını söyledi. Geylani, “Buna rağmen sistem Mustafa Kemal’i bile sansür edebiliyor. Mustafa Kemal 1920’li yıllarda Kürt, Kürdistan, Kürdistan milletvekili gibi ifadeler kullanmıştı. Ama daha sonra sistem bu sözleri gizledi. Bu Kanuni’nin sözlerinin sansürlenmesinden daha ağır bir durumdur. 80-90 yıl öncesini bile inkar edenlerin 500 yıl öncesini inkar etmelerine şaşırmadım doğrusu” dedi.Kategori : POLİTİKA